Zpět na: Vhodné pro dotace z EU

Zařízení na pastování a sušení medu - Lysoň - 70 kg

121 100,00 Kč
bez DPH: 100 082,64 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: W4024
Zařízení výrazně urychluje práci včelaře a nepřímo tak ovlivňuje efektivitu včelstev při získávání nektaru. Zajistěte si vysoce kvalitní, prověřené a inovativní zařízení firmy LYSON.

Zařízení na pastování a sušení medu (talířový dehydrátor)

Talířový dehydrátor firmy LYSON je ideálním řešením pro všechny včelaře, kteří chtějí svým zákazníkům zajistit prvotřídní kvalitu produkovaného medu.
Zařízení slouží ke snížení obsahu vody v medu díky efektivnímu způsobu odpařování. Základní včelařská poučka zní, že optimální obsah vody ve finálním produktu by měl být 18 %. Takový med můžeme považovat za zralý a vhodný k vytočení a konzumaci. Bohužel, často se stává, že vnější vlivy včelám neumožňují odpaření vody ještě uvnitř úlu.

Taková situace je typická u řepkového medu, kdy rychle vytočení medu z rámků nás může zachránit před zkrystalizováním medu v plástech. Podobná situace nastává i na konci sezony v případě sběru medovice nebo zlatobýlu. Počasí rychle přechází z letního na podzimní – snižuje se teplota a narůstá vlhkost. Za těchto podmínek včely nemají možnost med zahustit, čili odpařit z něho vodu na požadovanou úroveň. Musíme zdůraznit, že nedozrálý med může podléhat procesu fermentace, takže nakonec nebude vhodný jak ke konzumaci člověkem, tak ani samotnými včelami.

Díky technickému řešení od firmy LYSON lze výše popsané situaci předejít s pomocí tohoto dehydrátoru. Zařízení se skládá z dehydrační komory, soustavy rotačních talířů a agregátu, který dovnitř vhání teplý vzduch.
Obsluha je velmi jednoduchá. Nejprve vlijeme med do komory, zavřeme a spustíme zařízení. Nainstalované talíře se začnou otáčet a tím na sebe nabalují sušící se med. Teplotu uvnitř komory kontroluje speciální čidlo. Zařízení disponuje plynulou regulací otáček talířů a teploty. Dále je vybaveno nerezovým nožovým kohoutem 6/4”. Při testování tohoto stroje jsme u 72 kg medu v průběhu 3 hodin zmenšili obsah vody z 21 % na 18,8 %. Teplota medu v dolní části komory nepřesáhla 32 °C. Talíře pracovaly na 50 % maximální rychlosti otáček.

Toto zařízení se těší čím dál větší popularitě díky tomu, že činí včelaře nezávislým na nepředvídatelných povětrnostních podmínkách. Díky talířovému dehydrátoru LYSON si nemusíte lámat hlavu s podmínkami, které negativně ovlivňují vlhkost medu.

Technické údaje:

- zařízení vyrobené z nerezové kyselinovzdorné oceli
- napájení – 230 V
- příkon – 1,65 kW:
- motor 370 W
- ohřívač vzduchu 1200 W
- ventilátor ohřívače 55 W
- pohon: motor 370 W, 900 ot/min, převodovka CHM50 i=100
- rozměry: délka 950 mm, šířka 780 mm, výška 1220 mm
- nerezový nožový kohout 6/4”
- plynulá regulace otáček potenciometrem
- regulace teploty
- váha – 84 kg
 

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Zařízení na pastování a sušení medu - Lysoň - 70 kgZařízení na pastování a sušení medu - Lysoň - 70 kg
121 100,00 Kč

Dostupnost: