ČESKÝ SVAZ VČELAŘŮ, o.s.

Český svaz včelařů je občanským sdružením, pro chovatelé včel ať už fyzické i právnické osoby a příznivci včelařství. Český svaz včelařů je registrován na Ministerstvu vnitra České republiky od 22. června 1990 pod č.j. VSP/1-1463/90-R.

Český svaz včelařů má kolem 46 tisíc členů, což je 98 % všech včelařů v naší republice. ČR díky tomu patří mezi země s nejvyšší organizovaností včelařů na světě.
Čeští organizovaní včelaři chovají zhruba půl milionu včelstev, což je 97 % celkového počtu včelstev evidovaných na území České republiky.

Mezi hlavní úkoly Českého svazu včelařů patří péče o růst odborné a společenské úrovně členů, působení na mládež a její získávání pro chovatelskou činnost, spolupráce se zákonodárnými a výkonnými státními orgány, vládními institucemi a nevládními organizacemi za účelem zajišťování legislativních kroků a dalších aktivit vedoucích k podpoře oboru včelařství, výzkumu, dobrého zdravotního stavu včelstev, opylovací funkce včel jako nenahraditelné přírodní aktivity a ochrany zdrojů snůšky. Český svaz včelařů je ve světě velmi uznáván za vynikající výsledky dosažené v oblasti zajišťování zdraví včelstev a za propracovanou metodiku jednotného preventivního postupu proti šíření nemocí včel. Český svaz včelařů je členem dvou mezinárodních sdružení. Jsou jimi Apimondia (světová federace včelařských organizací) a Apislavia (federace evropských včelařských organizací z východoevropských a podunajských zemí).

ČSV vydává i odborný časopis VČELAŘSTVÍ

Časopis přináší odborné materiály z oboru včelařství a zpravodajské články o činnosti Českého svazu včelařů. Svým obsahem přispívá k rozvoji oboru a komunikace mezi chovateli včel. Formou vnitřních příloh upozorňuje čtenáře na aktuální změny v legislativní oblasti týkající se činnosti včelařů. Časopis Včelařství je členskou výhodou Českého svazu včelařů. Nedá se tedy koupit v prodejní síti. Pokud máte zájem o odebírání časopisu, staňte se členy některé ze základních organizací ČSV. Nemusíte mít při tom ani jedno jediné včelstvo. Ke členství v ČSV stačí váš upřímný zájem o obor včelařství.
 

 

 


Český svaz včelařů, o. s.
Křemencova 8
115 24 Praha 1
tel.: 224 934 082
fax: 224 934 478
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vcelarstvi.cz
IČO: 00 44 32 39