ČESKÝ SVAZ VČELAŘŮ, o.s.

Český svaz včelařů je občanským sdružením, pro chovatelé včel ať už fyzické i právnické osoby a příznivci včelařství. Český svaz včelařů je registrován na Ministerstvu vnitra České republiky od 22. června 1990 pod č.j. VSP/1-1463/90-R.

Český svaz včelařů má kolem 46 tisíc členů, což je 98 % všech včelařů v naší republice. ČR díky tomu patří mezi země s nejvyšší organizovaností včelařů na světě.
Čeští organizovaní včelaři chovají zhruba půl milionu včelstev, což je 97 % celkového počtu včelstev evidovaných na území České republiky.

Mezi hlavní úkoly Českého svazu včelařů patří péče o růst odborné a společenské úrovně členů, působení na mládež a její získávání pro chovatelskou činnost, spolupráce se zákonodárnými a výkonnými státními orgány, vládními institucemi a nevládními organizacemi za účelem zajišťování legislativních kroků a dalších aktivit vedoucích k podpoře oboru včelařství, výzkumu, dobrého zdravotního stavu včelstev, opylovací funkce včel jako nenahraditelné přírodní aktivity a ochrany zdrojů snůšky. Český svaz včelařů je ve světě velmi uznáván za vynikající výsledky dosažené v oblasti zajišťování zdraví včelstev a za propracovanou metodiku jednotného preventivního postupu proti šíření nemocí včel. Český svaz včelařů je členem dvou mezinárodních sdružení. Jsou jimi Apimondia (světová federace včelařských organizací) a Apislavia (federace evropských včelařských organizací z východoevropských a podunajských zemí).

ČSV vydává i odborný časopis VČELAŘSTVÍ

Časopis přináší odborné materiály z oboru včelařství a zpravodajské články o činnosti Českého svazu včelařů. Svým obsahem přispívá k rozvoji oboru a komunikace mezi chovateli včel. Formou vnitřních příloh upozorňuje čtenáře na aktuální změny v legislativní oblasti týkající se činnosti včelařů. Časopis Včelařství je členskou výhodou Českého svazu včelařů. Nedá se tedy koupit v prodejní síti. Pokud máte zájem o odebírání časopisu, staňte se členy některé ze základních organizací ČSV. Nemusíte mít při tom ani jedno jediné včelstvo. Ke členství v ČSV stačí váš upřímný zájem o obor včelařství.
 

 

 


Český svaz včelařů, o. s.
Křemencova 8
115 24 Praha 1
tel.: 224 934 082
fax: 224 934 478
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vcelarstvi.cz
IČO: 00 44 32 39

Komentáře   

#5 Honza.Hacek@email.cz 2018-10-18 10:06
Je to bomba spolek.
#4 František Novotný 2016-02-06 11:49
Jižní Čechy hledám kooperaci včelaře vlastní investicí vložím .....možnost spolupráce organizovaně... ...děkuji František Novotný
-3 #3 Kurková Naděžda 2015-07-21 17:31
Vážení včelaři, nenašel by se někdo, kdo ruší chov včel a daruje starší úl se včelkami. Potřebovala bych to jen na opylení stromů. Medík bych jim nechala, jen ať opylují.Byla bych moc vděčná. Kurková z Orlové
+3 #2 Věra Benová 2015-01-26 18:03
Je poviností každého registrovaného včelaře odebírat tento časopis, kde se objevují každým rokem tytéž informace. Nabídce celoročních výstisků bezplatně pro Knihovnu, či v inzerci nikdo nereagoval, proto jsme odvezli několik ročníků do sběru.
Redakce je neobjektivní,zv eřejňuje jen pochvaly,na kritiku do vlastních řad nereaguje ani ji nezveřejňuje, běžné členy ani neuvcádí do svých řad jako jubilanty, je to pouze pro perominenty.
+2 #1 pupek 2014-09-08 11:27
Doporučuji se podívat občas na web včelařství cz. Mají tak aktuální informace o včelařských akcích.

Ve spolku je dobré být hlavně kvůli organizovanému léčení včelstev.

You have no rights to post comments