Včelařův rok

 

http://www.vcelarske-potreby.on-line-obchod.cz/obr-0/p7.jpgPro začínající včelaře, ale nejenom pro ně, by jsme rádi udělali takový malý taháček, na co se v kterou roční dobu nemá zapomenout. Nechceme Vám zde dávat přesný popis všech činností, které by každý včelař neměl opomenout, protože to je věc názoru, a každý si vše dělá po svém, svým vyzkoušeným a prověřeným způsobem. Připojíme pouze pár vlastních postřehů, typů a rad z odborné literatury, které se nám osvědčili.

 

 

Hlavní pozornost bychom také rádi věnovali administrativní záležitosti včelaření, a vašim závazkům vůči včelařskému svazu. Ne každý si pamatuje, co a kdy má vyplnit, a tak bychom Vám zde chtěli pomoci malým kalendáříkem.

 

Včelařův rok jsme tak strukturovali podle jednotlivých měsíců, které jsme dále rozdělili na dvě části. V první části představujeme běžné činnosti včelaře, které ho čekají. Dozvíte se, na co by se nemělo zapomenout a co by jste v daném období měli určitě udělat. Také přidáme několik typů a rad, jak ten či onen problém reagovat. Nezapomínejte však, že tyto rady nejsou univerzální, a spousta z Vás se rozhodne řešit dané činnosti absolutně jinak. Chceme jen ukázat jeden ze způsobů jak se dá včelařit.

 

V druhé části nazvané „Na co by se nemělo zapomenout“ se zaměříme spíše na administrativní činnosti, které jsou také součástí včelařského roku. Napovíme Vám jaké zákony a předpisy je potřeba znát a dodržovat je. V každém měsíci se dozvíte jaké formuláře je potřeba vyplnit, a kdy a kam se musí předat. Nejen že tak dodržíte všechny předpisy, ale hlavně se nepřipravíte o možnost získat různé státní dotace a bonusy.

 

Chcete-li rovnou začít, můžete přejít na měsíc leden. Pokud si nechcete projít vše krok po kroku, ale chtěli by jste se podívat pouze do nějakého období, máme pro vás kompletní kalendář, který si můžete pročíst:  

Leden Únor Březen Duben
Květen Červen Červenec Srpen
Září Říjen Listopad Prosinec