Zpět na: Včelařské pomůcky

Vyvíječ areosolu Grifin K na 0,19 kg bombu

3 370,00 Kč
bez DPH: 2 785,12 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 2402
Vyvíječ areosolu Grifin K. Vyvíječ vytváří areosol vstříknutím kapaliny do rozehřáté trubičky a pomocí trysky ...

Vyvíječ areosolu Grifin slouží k likvidaci škůdců a pomáhá při léčení včelstev.

Vyvíječ areosolu Grifin K na 190 g PB kartuš. Vyvíječ vytváří areosol vstříknutím kapaliny do rozehřáté trubičky. Vyvíječ areosolu Grifin K přináší rychlost a vysokou účinnost. Teplota pro odpar se vytváří pomocí bombičky s plynem.

Vyvíječ areosolu Grifin K je český výrobek od p. Brentnera.

Grifin není v ČR schváleným přípravkem pro léčbu varroázy. Nepoužívejte Grifina v ČR k fumigaci roztočů při boji s varroázou.

Dříve bylo značení Grifinu K, jako Grifin 1 a 2. Použití Grifinu k práci je právě dané časem. Kartuš vydrží hořet asi 1,5 hod. Hořák s bombou je časově výhodnější. Vzhledem k tomu, že se hořák v obou případech nechá jednoduše vyjmout, záleží na požadavcích, které s ním chceme dělat. Co do mobility je Grifin K podstatně lehčí. Mobilita Grifinu H je podmíněna právě váhou PB bomby. Co do funkčnosti mezi nimi není rozdíl.

Vyvíječ areosolu Grifin slouží k vypuzování, případně likvidaci nežádoucích škůdců.

Kartuše v Grifinu K může zůstat do dalšího použití. Příprava trvá zhruba 2-3 min. a aplikace je otázkou několika málo vteřin. Na kolik startů kartuše vydrží je dáno počtem startů s nahříváním a dobou aplikace.

Ještě k provozu. Ať se týká Grifina K nebo H, jakmile dochází plyn v bombě nebo kartuši, nedokážete ohřát výměník, aby závity z červenaly a může hořet i několik minut, v případě bomby i desítek minut. Je zbytečné se pokoušet o aplikaci, protože dochází ke špatnému odparu a neodpařená kapalina odkapává z trysky. Výměna kartuše nebo bomby a jde se dál.

Hodnocení

neděle 21. květen 2017 10:52

Nejlepší a nejlevnější klícky co jde zakoupit.

Kamil Jíra

pondělí 6. březen 2017 12:10

Klasická klícka na přepravu matek, kterou používají snad všichni chovatele, které znám ze svého okolí. Lze díky ní matku přidat přímo do včelstva. Pouze zkontrolujte zda klícka obsahuje dostatek medo-cuktrového těsta a vylomte zábranu ve spodní části klícky.

Vladimír Vrba

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se