Včelařské
potřeby

Včelařské potřeby

Včelařské prodejny:
PRAHA
RADVÁNOVICE

Adresa sídla:
JaHan s.r.o. Praha 4, Jaurisova 515/4, PSČ 140 00 IČO: 24816191, DIČ: CZ24816191

Email:
objednavky@vceliobchod.cz

Telefon:
+420 724 937 999

Včelí úl Tachov 39x24 (L) zateplený - 3 nástavky
Včelí úl Tachov 39x24 (L) zateplený - 3 nástavky
Včelí úl Tachov 39x24 (L) zateplený - 3 nástavky
Včelí úl Tachov 39x24 (L) zateplený - 3 nástavky
Včelí úl Tachov 39x24 (L) zateplený - 3 nástavky
Včelí úl Tachov 39x24 (L) zateplený - 3 nástavky
Včelí úl Tachov 39x24 (L) zateplený - 3 nástavky
Tisk

Včelí úl Tachov 39x24 (L) zateplený - 3 nástavky


Cena: 2 185,00 Kč
bez DPH: 1 805,79 Kč
Kód zboží:  1202
Jaké víko?
Jaké dno?
Latě + letáky?Dostupnost:

Včelí úl, 3 nástavkový, uteplený 39 x 24 - Tachov (nástavek na 9 rámků)


Kompletní 3 nástavkový, zateplený úl Tachov rámkové míry 39x24 pro 9 rámků. Úlová sestava je složená z celozasíťovaného varroa dno, 3 x palubkového nástavku a víka. Jde o polystyrenem uteplenou, překližkový, konstrukci úlu.

Včelí nástavkový úl Tachov r.m. 39 x 24, kvalitní palubkové konstrukce, palubky uvnitř i vně. Celozasíťované varroa kočovné dno a víko na vnitřní použití. Rámek 39 x 24 cm je nejpoužívanější v republice, především díky úlové reformě v roce 1904. Nástavky 39x24 cm se využívají ke včelaření vysokonástavkovému s použitím mateří mřížky. Moderní nástavkové úly mají řadu dobrých vlastností, které využívají racionálně a ekonomicky myslící včelaři.

Tato sestava úlu Tachovák obsahuje celozasítované varroa dno.

Dřevěné Varroa celozasíťované dno pro úl Tachov Dřevěné Varroa celozasíťované dno pro úl Tachov Dřevěné Varroa celozasíťované dno pro úl Tachov

K přednostem nástavkového úlu patří, jednoduchá, včelstvu přizpůsobená konstrukce, bezproblémové ošetřování včelstev, vysoký podmet, volné rozestavení bez dodatečných ochranných zařízení, jednoduchá a rychlá přeprava.

Stěny úlu izolované 2 cm polystyrénem mají právě na jaře při nastupujícím rozvoji tu výhodu, že nedovolují, aby při proměnlivém počasí a velikých teplotních rozdílech teplo unikalo příliš rychle. Včelstvo se v těchto úlech stahuje do zimního hroznu podstatně později.

Pod obrázky si můžete zvolit materiál použitý na víko spolu se dřevěným základem. Na výběr máte klasický sololit nebo plechové víko.

K nástavkům doporučujeme i příslušenství v podobě postraních úchopových latí a letáku před česno. Pod obrázky si můžete vybrat zda chcete tyto doplňky nebo ne. Úchopové latě a letáky před česno můžete objednat i zvlášť jako samostatné zboží v libovolném množství.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.


V dobře izolovaném úlu vystaveném za horkých letních měsíců na přímém slunci nevylehávají včely před česny tak jako ve stejně umístěných neizolovaných dřevěných úlech. Plásty se vytahují nahoru. To má tu výhodu, že pro vytažení rámku musíme překonat pouze vzdálenost rovnou jeho výšce. Postavení v jedné řadě je výhodné na louce v zahradě, ale i v lese.

Hodnocení

Tachovákům fandíme, přijdou nám lepší než klasické čtverce. Ty 2 rámky jsou hodně znát.
Vladimír Vrba

Partneři

VČELIN - VČELařská INzerce
Včelařská inzerce
Informace o Včelařství
Včelařské potřeby a prodejna
Včelařská inzerce
Eshop zemědělské potřeby

JAK NA DOTACE? Máme dostatek mezistěn skladem i bez nutnosti měnit za vosk.

Včelařské potřeby vhodné pro EU dotace 2016. Vykupujeme vosk za 190 Kč/kg a měníme za mezistěny s doplatkem 30 Kč/kg. Vosk nově vykupujeme i přímo z vašeho domova. Více zde!

Novinky a aktuality

Vzhledem k požadavkům našich zákazníků zvyšujeme výkupní cenu vosku na 210 Kč/kg. Výměna mezistěn za 35 Kč/kg. Mezistěny jsou vyráběny výhradně v České republice z vosku, který vykoupíme od českých včelařů.


TOP