Zpět na: Nástavkový úl - profi

Včelí úl JaHan 39 x 24 (M) palubkový, zateplený - 2 nástavky - 3 cm

2 320,00 Kč
bez DPH: 1 917,36 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1003
Kompletní 2 nástavkový - zateplený úl r.m. 39x24. Skládá se z 3 cm nástavků, dna a víka dle vašeho výběru.
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu

Včelí úl, 2 nástavkový, uteplený 39 x 24 (nástavek na 11 rámků)


Kompletní 2 nástavkový - zateplený úl rámkové míry 39x24. Úlová sestava je složená ze dna, 2 x nástavku a víka dle vašeho výběru. Jde o polystyrenem uteplenou, palubkovou, konstrukci úlu.

3 cm sestava má vysoké kočovné celozasíťované varroa dno nebo celodřevěné dno, má dřevěné nohy, spodní přívod vzduchu - regulovatelný, vybrání pro mateří mřížku v nástavcích. Víko palubkové, sololitové nebo plechové. Celková konstrukce je silnější, česno a zadní dvířka jsou na panty. Nástavky u 3 cm sestavy mají uteplení 3 cm polystyrenu.

2 cm sestava má jednoduché vysoké dřevěné dno a sololitové víko.

Ukázka celozasíťovaného varroa dna

Dno k úlu Tachov Nástavek k úlu Tachov 39x24 na 9 rámků Víko na včelí úl tachov
INOVACE - NOVÁ KONSTRUKCE - upravili jsme konstrukci dna, nyní je dno vybaveno lépe utěsněným plastovým šuplíkem, pletivo je uloženo ve vyfrézované drážce, takže jej lze snadno čistit a celé dno mnohem lépe těsní a vypadá.

Rámek 39 x 24 cm je nejpoužívanější v republice, především díky úlové reformě v roce 1904, kdy vznikla zvaná Adamcova míra. Nástavky 39x24 cm se využívají ke včelaření vysokonástavkovému za použití mateří mřížky. Moderní nástavkové úly mají řadu dobrých vlastností, které využívají racionálně a ekonomicky myslící včelaři.

K přednostem nástavkového úlu patří, jednoduchá, včelstvu přizpůsobená konstrukce, bezproblémové ošetřování včelstev, vysoký podmet, volné rozestavení bez dodatečných ochranných zařízení, jednoduchá a rychlá přeprava.

Konstrukce nástavkového úlu 39x24 je jednoduchá a přizpůsobená potřebám včelstva. Dlouhodobá pozorování potvrdila, že zimní chomáč se vytváří převážně uprostřed nástavku na šířku 4 - 5 plástů. Včelstvo má na jaře po obou stranách dostatek prostoru k roztažení. Úl, má i dobře izolované stěny. Používání dřeva jako materiálu na stavbu úlů se za mnoho let tisíckrát osvědčilo. Nástavky jsou sestaveny z horního a dolního dřevěného rámu, slepených, sbitích a pobytých palubkami.

Stěny úlu izolované 3 cm polystyrénem mají právě na jaře při nastupujícím rozvoji tu výhodu, že nedovolují, aby při proměnlivém počasí a velikých teplotních rozdílech teplo unikalo příliš rychle. Včelstvo se v těchto úlech stahuje do zimního hroznu podstatně později.

V dobře izolovaném úlu vystaveném za horkých letních měsíců na přímém slunci nevylehávají včely před česny tak jako ve stejně umístěných neizolovaných dřevěných úlech. Plásty se vytahují nahoru. To má tu výhodu, že pro vytažení rámku musíme překonat pouze vzdálenost rovnou jeho výšce. Postavení v jedné řadě je výhodné na louce v zahradě, ale i v lese.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

   

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.

   
Přesnou konfiguraci úlové sestavy si můžete navolit dole pod obrázky. Podle zvolených komponent se vám pak následně změní cena. Původní cena nahoře, je dle základních parametrů bez varroadna a palubkového/plechového víka. V ceně nahoře je započítáno sololitové víko a celodřevěné dno. Pokud pod obrázky změníte parametry změní se výsledná cena. Podobu jednotlivých komponent jako jsou různé typy dna nebo víka si můžete prohlédnout v této kategorii.

Ilustrační fotografie kompletní sestavy s vys. palubkovým víkem.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se