Zpět na: Včelí úly a potřeby k úlům

Včelí úl 39x24 palubkový - komplet - D - 2 cm

3 837,00 Kč
bez DPH: 3 171,07 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1101
Kompletní 3 nástavkový - sponkový zateplený úl r.m. 39x24 dno na pevné stanoviště, 3 x nástavek a víko + krmítko + mateří mřížka + další doplňky ...
Rámky a přířezy
Mateří mřížka
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu

Včelí úl, 3 nástavkový, uteplený 39 x 24 kompletní sestava - D - 2 cm (nástavek na 11 rámků)


Kompletní 3 nástavkový - zateplený úl r.m. 39x24 dno na pevné stanoviště, 3 x nástavek + krmítko + mateří.mřížka + další doplňky...

Připravili jsme pro vás možnost variabilní úlové sestavy vhodné pro čerpání dotací. Pro další informace o dotacích využijte informace na našem webu nebo nás přímo kontaktujte.

Tří nástavkový včelí úl je vhodný pro silná včelstva

Kompletní sestava obsahuje dno, 3 nástavky a víko. Dále obsahuje kovovou nebo plastovou mateří mřížku. V sestavě najdete stropní krmítko, podložku na měl, strůpkovou folii a můžete si vybrat i další příslušenství, které je možné do úlové sestavy započítat.

Součástí kompletní sestavy jsou:

  • 3 nástavkový úl, dno a víko

  • sestava je bez rámků, ale můžete je dokoupit jako položku zvlášť v eshopu jako rámky nebo přířezy.

  • kovová nebo plastová mateří mřížka

  • dřevěné stropní krmítko včetně plastového výlisku

  • podložka na měl

  • strůpková fólie

Platové krmítko na 5 litrů typ Ještěd, strůpková folie i podložka na měl jsou dodávány v univerzálním rozměru 50x50 cm a je nutné je pak zastřihnout podle potřeby.

Přesnou konfiguraci úlové sestavy si můžete navolit dole pod obrázky. Podle zvolených komponent se vám pak následně změní cena. Původní cena nahoře, je dle základních parametrů bez rámků/přířezů. Pokud pod obrázky změníte parametry změní se výsledná cena. Podobu jednotlivých komponent jako jsou různé typy dna nebo víka si můžete prohlédnout v této kategorii.

Včelí nástavkový úl r.m. 39 x 24, kvalitní palubková konstrukce, palubky uvnitř i vně. Dřevěné dno na pevné stanoviště + víko. Stěny úlu izolované 2 cm polystyrénem mají právě na jaře při nastupujícím rozvoji tu výhodu, že nedovolují, aby při proměnlivém počasí a velikých teplotních rozdílech teplo unikalo příliš rychle. Včelstvo se v těchto úlech stahuje do zimního hroznu podstatně později.

K nástavkům doporučujeme i příslušenství v podobě postraních úchopových latí a letáku před česno. Pod obrázky si můžete vybrat zda chcete tyto doplňky nebo ne. Úchopové latě a letáky před česno můžete objednat i zvlášť jako samostatné zboží v libovolném množství.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.


Konstrukce nástavkového úlu 39x24 je jednoduchá a přizpůsobená potřebám včelstva. Včelstvo má na jaře po obou stranách dostatek prostoru k roztažení. Úl, má i dobře izolované stěny. Používání dřeva jako materiálu na stavbu úlů se za mnoho let tisíckrát osvědčilo. Úly jsou sestaveny z horního a dolního dřevěného rámu, slepených, sbitích a pobytých palubkami.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se