Zpět na: Včelí úly a potřeby k úlům

Včelí úl 39x24 (M) zateplený - 2 nástavky - 2 cm

2 300,00 Kč
bez DPH: 1 900,83 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1103
Kompletní 2 nástavkový - sponkový zateplený úl r.m. 39x24 skládá se z: dno na pevné stanoviště, 2 x nástavek a víko. Jde o uteplenou, palubkovou konstrukci úlu ...
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu

Včelí úl, 2 nástavkový, uteplený 39 x 24 (nástavek na 11 rámků)


Kompletní 2 nástavkový - zateplený úl rámkové míry 39x24. Úlová sestava je složená z: dno na pevné stanoviště, 2 x nástavek a víko. Jde se o polystyrenem uteplenou, palubkovou, konstrukci úlu.

2 nástavkový úl je vhodný pro středně silná včelstva.


Rozdíly ve včelích nástavkových úlech 3 cm a 2 cm


2 cm sestava má jednoduché vysoké dřevěné dno a víko.

3 cm sestava má vysoké kočovné dno, zasíťované. Víko palubkové, celková konstrukce je robustnější...

Dřevěný palubkový včelí úl - palubky venku i uvnitř nástavku. Včelí úly r.m. 39x24 jsou nejpoužívanější v ČR a jde o univerzální rámkovou míru. K přednostem nástavkového úlu patří, jednoduchá, včelstvu přizpůsobená konstrukce, bezproblémové ošetřování včelstev, vysoký podmet, volné rozestavení bez dodatečných ochranných zařízení, jednoduchá a rychlá přeprava. .

Konstrukce nástavkového úlu 39x24 je jednoduchá a přizpůsobená potřebám včelstva. Dlouhodobá pozorování potvrdila, že zimní chomáč se vytváří převážně uprostřed nástavku na šířku 4 - 5 plástů. Včelstvo má na jaře po obou stranách dostatek prostoru k roztažení. Úl, má i dobře izolované stěny. Používání dřeva jako materiálu na stavbu úlů se za mnoho let tisíckrát osvědčilo. Nástavky jsou sestaveny z horního a dolního dřevěného rámu, slepených, sbitích a pobytých palubkami.

Stěny úlu izolované 2 cm polystyrénem mají právě na jaře při nastupujícím rozvoji tu výhodu, že nedovolují, aby při proměnlivém počasí a velikých teplotních rozdílech teplo unikalo příliš rychle. Včelstvo se v těchto úlech stahuje do zimního hroznu podstatně později.

K nástavkům doporučujeme i příslušenství v podobě postraních úchopových latí a letáku před česno. Pod obrázky si můžete vybrat zda chcete tyto doplňky nebo ne. Úchopové latě a letáky před česno můžete objednat i zvlášť jako samostatné zboží v libovolném množství.

V dobře izolovaném úlu vystaveném za horkých letních měsíců na přímém slunci nevylehávají včely před česny tak jako ve stejně umístěných neizolovaných dřevěných úlech. Plásty se vytahují nahoru. To má tu výhodu, že pro vytažení rámku musíme překonat pouze vzdálenost rovnou jeho výšce. Postavení v jedné řadě je výhodné na louce v zahradě, ale i v lese.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

   

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.

   
Přesnou konfiguraci úlové sestavy si můžete navolit dole pod obrázky. Podle zvolených komponent se vám pak následně změní cena. Původní cena nahoře, je dle základních parametrů. Podobu jednotlivých komponent jako jsou různé typy dna nebo víka si můžete prohlédnout v této kategorii.

Hmotnost: 18 Kg

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se