Zpět na: Vařáky na vosk

Vařák na vosk s lisem, nerez, v. 36,5 cm

12 869,00 Kč
bez DPH: 10 635,54 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: 8997
Nerezový pařák na vosk s lisem od českého výrobce. Vyzkoušejte kvalitní nerezové pařáky k snadnému zpracování včelího vosku.

Pařák na vosk nerezový

Nerezový pařák na vosk s lisem od českého výrobce. Vyzkoušejte kvalitní nerezové pařáky k snadnému zpracování včelího vosku. Vařák na vosk můžete použít s vyvíječem páry z naší nabídky. Vařák má připojení na parní vyvíječ. Vyvíječ vhání páru do prostoru s voskem.

Návod na použití pařáku vosku:

Pařák včelího vosku slouží k získání čistého včelího vosku působením vodní páry na vyřezané plástve a ostatní zbytky obsahující včelí vosk při včelaření.

Pro dosažení větší výtěžnosti vosku, doporučujeme voští a vyřezané plástve předem namočit do vody na 24 hod, nejlépe do plastového sudu (železný sud uvolňuje látky, které ovlivňují kvalitu a barvu včelího vosku) a rozmělnit na menší části např. pomocí vrtačky s nástavcem ve tvaru vrtule, který plástve rozmělní a propere. Tím dojde k vyplavení pylu, zbytků medu a namotání drátků z plástů na vrtuli.

Pařák postavíme, tak vysoko, aby bylo možné pod spodní hrdlo postavit plastovou nádobu na zachycení vytaveného vosku, např. plastový kbelík.

Pomocí cedníku vyndáme rozmělněnou a propranou hmotu ze sudu a po odkapu vody vložíme do sáčku na vosk a sáček pak do koše pařáku vosku. To provádíme do té doby, dokud není koš pařáku plný. Zavřeme víkem a pustíme páru z vyvíječe. Koš pařáku průběžné doplňujeme hmotou po odtavení vosku do doby, kdy již neklesá jeho obsah. Tavenou směs v pařáku je dobré pro větší výtěžnost při každém doplnění promíchat. Vytavený vosk odtéká spodním hrdlem do nádoby.

Na konci zbylou hmotu v koši vylisujeme postupným utahováním lisu na víku. Doporučujeme tento postup opakovat 2x a zbytky mezi lisováním promíchat.

Koš se zbylými výtlačky vyklopíme ještě teplý a vyčistíme od nečistot. Pokud je dno pařáku znečištěno, vytřeme jej za tepla suchým hadrem. Pařák lehce nakloníme, aby v dolním hrdle nezůstal zbytek vosku, který by mohl po vychladnutí způsobit v hrdle zátku. Výtlačky lze použít jako organické hnojivo.  

http://vcelarske-potreby.on-line-obchod.cz/images/1/varak-na-vosk-nerez-00p2.jpg

Velký vařák na vosk

Vnější průměr: 24,5 cm
Vnitřní průměr síta: 21,5 cm
Výška pařáku 36,5 cm

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Vařák na vosk s lisem, nerez, v. 36,5 cmVařák na vosk s lisem, nerez, v. 36,5 cm
12 869,00 Kč

Dostupnost: