Zpět na: Chov matek

Umělý matečník komplet (10 ks)

47,00 Kč
bez DPH: 38,84 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 0516
Umělý matečník komplet (10 ks) slouží jako náhrada za pravý včelí matečník. Umělý matečník komplet je praktická včelařská pomůcka, jenž šetří včelařům čas i včelí vosk ...

Umělý matečník komplet


Umělý matečník komplet (10 ks) slouží jako náhrada za pravý včelí matečník. Umělý matečník komplet je praktická včelařská pomůcka, jenž šetří včelařům čas i včelí vosk. K přidání matek pomocí umělých matečníků se dříve používalo různých přidávacích klícek. Umělý matečník kompletní sestava je výroben ze tří částí, jde o plastový výlisek, držák matečníkové misky, matečníková miska s kolíčkem a umělý matečník. Do matečníkové misky s kolíčkem vložíme jednodenní vajíčko přelarvovací lžičkou, nasadíme umělý matečník a sestavu zapíchneme na plást do včel. Kompletní sestava umělých matečníků se využívá při nutnosti použít vajíčko z jiného včelstva pro zkvalitnění chovu od plemenné matky. Včely nemusí stavět matečník, ušetří se vosk a práce včel. Z vajíčka se po třech dnech líhne larvička, kterou mladušky živí mateří kašičkou. Umělý matečník by neměl chybět žádnému chovateli včelích matek.

Hodnocení

pátek 3. březen 2017 15:03

Sáček do vařáku je nutnost, mám ozkoušený a opravdu kvalitní materiál co vydrží. Lze používat i opakovaně. Vylisované voští a košilky lze použít jako výborné hnojivo nebo palivo. Sáčky se mi moc líbí.

Vladimír Vrba

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se