Zpět na: Chov matek

Přidávací klícka s feromonem - 10 ks

76,00 Kč
bez DPH: 62,81 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 05603
Praktická plastová včelařská přidávací klícka. Plastová klícka k přidávání včelích matek ...

Přidávací klícka pro matky - plastová - 10 kusů

Praktická včelařská přidávací a zasílací klícka.

Klícka se skládá ze dvou výklopných částí s prostorem pro matku včely i medocukrové těsto. Osvobození včelí matky trvá přibližně cca dva dny. Zasílací klícka na včelí matky je velmi dobrá též na přidávání matek a pěkně se vejde mezi rámky.

Výměna matky ve včelstvu začíná odebráním staré matky, načež následuje přidání matky nové. Dělnice takového včelstva se ale zpočátku mohou snažit novou matku zabít, neboť ji považují za cizí včelu.

Před přidáním mladé matky do včelstva musí být včelstvo bezmatečné. Dělnice nepřijmou novou matku, je-li jejich stará nebo nová matka ve včelstvu přítomna. Původní matka musí proto být odebrána. Může být odebrána více hodin před přidáním nové, ale také, když je nutno, i současně s přidáním klícky s novou matkou. Bylo-li včelstvo bezmatečné více než dva dny, musí se odstranit všechny matečníky, které by překážely přijetí nové matky. A když jsou ve včelstvu zavíčkované matečníky, je třeba je při odstraňování dobře prohlédnout, neboť z některého už mohla vyběhnout nová matka. Právě nenalezená nová neoplozená matka je typickým důvodem nepřijetí nové matky. Její nalezení je ovšem obtížnější — rychle se pohybuje a je menši než matka kladoucí. Teprve když jsme si jisti, že včelstvo je bezmatečné, věnujeme pozornost přidávací klícce s novou matkou.

Hlavní výhodou této klícky je obsah feromonu, který usnadňuje přijetí matky. Další výhodou je i praktický tvar, který lze umístit pod strůpkovou fólii a můžete sledovat průběh přijetí matky. 

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se