Zpět na: NEJDE PPL BOX

Medomet Mellarius MiniLine 2.r. ruční P40

4 890,00 Kč
bez DPH: 4 041,32 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: M087
Tangenciální medomet na dva rámky s ručním pohonem. Šířka koše je 34 cm, medomet je tedy vhodný na většinu rámků. Tyto medomety jsou určeny pro začínající včelaře, jejichž nároky na medomet jsou nízké, a proto nechtějí do jeho koupě investovat příliš peněz.
Výpust

Tangenciální medomet na dva rámky s ručním pohonem. Šířka koše je 34 cm, medomet je tedy vhodný na většinu rámků. Tyto medomety jsou určeny pro začínající včelaře, jejichž nároky na medomet jsou nízké, a proto nechtějí do jeho koupě investovat příliš peněz.

O medometech Mellarius řady MiniLine

Medomety Mellarius MiniLine nabízí jednoduchý medomet v kvalitním nerezovém provedení za příznivou cenu. Vyrábí se z leštěných nerezových plechů, které jsou určeny pro styk s potravinami. Medomet lze na přání opatřit plastovým nebo nerezovým výpustným kohoutem.

Moderní konstrukce

Medomety řady Mellarius MiniLine mají moderní konstrukci, s možností demontáže nohou. Jednoduchá ergonomická klika dovoluje rychlé roztočení koše medometu. Buben medometu je vyroben z nerezové oceli, určené pro potravinářské účely o dostatečné síle (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoduše docházet k nechtěným promáčklinám. Celá konstrukce medometů je vyráběna za pomoci plazmového svařování. Při konstrukci je kladen důraz na hladné povrchy, které lze snadno čistit.

Koše medometů jsou vyráběny s hustší sítí nerezových drátů, díky tomu je síla plástve při vytáčení rozložena na větší plochu a nedochází tak k zařezávání drátů do včelího díla. K výrobě košů jsou použity kruhové tyče, které jsou odolné proti kroucení. Kruhové povrchy bez ostrých hran se také snáze čistí.

Snadná demontáž

Systém pohonu je vždy umístěn v horní části medometu, což poskytuje možnost snadné údržby. Díky tomuto řešení je koš medometu ve spodní části volně umístěn na kuličkovém ložisku. Pohon je umístěn na upínací liště, na které jsou zároveň široké panty pro kryty z plexiskla. Upínací lišta s pohonem je dostatečně masivní, opět z leštěného nerezového materiálu, pro snadnou údržbu. Po sejmutí horní lišty s pohonem, která je připevněna dvěma hvězdicovými šrouby, lze celý pohon jednoduše sundat. Stejně tak jednoduše vyndáte celý koš z medometu a můžete snadno celý medomet i koš zvlášť vyčistit.

Jednoduchý ruční pohon

Jednoduché soustrojí ručního pohonu s ergonomickou klikou zajišťuje rychlé roztočení koše medometu. Konstrukce s dvěma ozubenými koly v soustrojí je zvolen ideální poměr převodu, tak aby šel medomet jednoduše roztočit. Díky této jednoduché konstrukci je celý pohon medometu velice spolehlivý bez nutnosti zásadní údržby.

Technické parametry medometu

  • Šířka koše: 34x48 cm
  • Typ koše: s hřídelí
  • Výška medometu ve smontovaném stavu: 58 cm
  • Výška kohoutu od země: 30 cm
  • Vnější průměr bubnu: 40 cm
  • Směr otáčení: oba
  • Brzda: ne
  • Volnoběžka: ne


Medomety jsou z oficiální německé distribuce. Dle dispozic skladu jsou dodávány s černými nebo šedými nohami.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Medomet Mellarius MiniLine 2.r. ruční P40Medomet Mellarius MiniLine 2.r. ruční P40
4 890,00 Kč
Výpust

Dostupnost: