Zpět na: Lisy na mezistěny

Lis na mezistěny - ruční


Dostupnost:
Kód zboží: M2219
Ruční lis na mezistěny se skládá ze dvou částí. Za jednu cenu získáte hladký lis na vosk a lis na mezistěny s profilem buňek pro snadné lisování mezistěn.

Lisy na ruční výrobu mezistěn hladký + s buňkami

Ruční lis na mezistěny se skládá ze dvou částí. Za jednu cenu získáte hladký lis na vosk a lis na mezistěny s profilem buňek pro snadné lisování mezistěn. Ruční výroba mezistěn je velice snadná a jednoduchá. Již nikdy více nebudete muset mezistěny nakupovat. Postup výroby je velmi jednoduchý stačí jen mezistěny vylisovat . Proč má význam samovýroba mezistěn z vašeho vlastního vosku? Uzavřený oběh včelího vosku ve vašem včelařství je jedna z možností jak omezit šíření infekčních nemocí včel, zejména moru včelího plodu.

Doporučujeme si předem připravit voskové destičky a nahřát je v horké vodě než začnete lisovat. Nezapomínejte ale pro jistotu provádět dezinfekci vosku varem na 117°C. po dobu minimálně jedné hodiny. Získáte pak mezistěny ze svého zdravého vosku, žádná rezidua léčiv - či cizorodých látek ve formě parafínu, kalafuny, stearínu a podobně. Lisovací válce je nutné při lisování potírat odlučovacím prostředkem. Jako smáčedlo tedy odlučovací prostředek se používá například syrovátka, jarová emulze, emulze z dětského mýdla, medový roztok atd. Důležité je hlavně válce dobře odmastit a odmašťovat i v průběhu výroby. Není až důležitá ekologičnost smáčedla jelikož se ho na mezistěnu dostane jen nepatrné množství. Smáčedlo se totiž tlačí před válci. Využijte výhody vlastní výroby mezistěn jako jsou 100% jistota zdravotní nezávadlosti (uzavřený koloběh čistého vosku), 100% jistota složení (mezistěny jsou krásně ohebné a pružné), možnost finanční úspory (uděláte mezistěny přátelům včelařům a investice se vám možná i někdy vrátí), válce lisování mezistěn jsou kvalitní toto zařízení vydrží ve Vašem včelařství po celé generace až Vašim vnukům.

Lis na mezistěny je vyroben z hliníkové slitiny na ocelovém jádru a  má parametry: velikosti buněk 5,3 mm (lze objednat i 4,6 nebo 4,9 mm), délka válce 260 mm, průměr válce 74mm, váha lisu cca 45 kg pohon ruční.

Lis na mezistěny model hladký parametry: délka 300 mm průměr válce 74mm pohon ruční
cca 45 kg pohon ruční.

Možnost získání dotace až 50 % z pořizovací ceny.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Lis na mezistěny - ručníLis na mezistěny - ruční