Zpět na: Ostatní

Knoty pro svíčky 4 až 7 m

30,00 Kč
bez DPH: 24,79 Kč
Kód zboží: 1060X
Svíčkový knot splétaný, 100% bavlna. Určený do svíček o různém průměru. Pod obrázky si můžete vybrat požadovanou šířku knotu. Knoty z Výzkumného ústavu včelařského v Dole ...
Velikosti

Knoty pro svíčky


Svíčkový knot splétaný, 100% bavlna. Určený do svíček o různém průměru. Pod obrázky si můžete vybrat požadovanou šířku knotu. Knoty z Výzkumného ústavu včelařského v Dole.

Výroba svíček z včelích plástů (mezistěn)

Včelí plásty se před stáčením musí mírně zahřát (v létě stačí na slunci, v zimě na mírně rozehřátém topení, nebo například fénem). Správná teplota je taková, při které se vosk už neláme, ale ještě netaví. Po té z plástů vyřízněte obdélník či lichoběžník, vložte knot, který důkladně zamáčkněte do okraje a začněte smotávat svíčku. Podle tvaru lichoběžníku budete mít rozdílnou tloušťku a výšku svíček.

Pomalu smotávejte plát vosku tak,aby jednotlivé vrstvy dobře přiléhaly jedna ke druhé.Při prvních pár otočkách může plát trochu praskat.Praská-li však i při cca 3tí otáčce,raději plát ještě trochu nahřejte.

Sílu knotu volíme dle konečné tloušťky svíčky, je-li knot příliš tenký, svíčka špatně hoří.

Točené svíčky z včelího vosku si můžeme koupit, nebo samy vyrobit. Můžete je vyrábět i s úplně malými dětmi, protože se při jejich výrobě nepracuje s ničím horkým.

Použijeme voskové mezistěny z 100 % včelího vosku. Knoty zakoupíte podle předpokládané síly svíčky a kupují se na metry. Chceme-li mít jistotu, že knot bude opravdu bez problémů hořet, můžeme jej dopředu potáhnout voskem, ale není to nezbytně nutné.

A) knot pro svíčky tloušťky 1cm, 7,7m
B) knot pro svíčky tloušťky 1-2cm, 7,2m
C) knot pro svíčky tloušťky 2-4cm, 6,7m
D) knot pro svíčky tloušťky 3-5cm, 6,3m
E )knot pro svíčky tloušťky 4-6cm, 4,8m
F )knot pro svíčky tloušťky 5-7cm, 4,4m


Pod obrázky si vyberte typ knotu, podle předpokládané tloušťky svíčky.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Knoty pro svíčky 4 až 7 mKnoty pro svíčky 4 až 7 m
30,00 Kč
Velikosti

Dostupnost: skladem