Zpět na: Včelařské pomůcky

Včelařská váha zadní 40 kg

1 150,00 Kč
bez DPH: 950,41 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1235
Váha zadní slouží k zjištění váhy celých úlů nebo jen jednotlivých nástavků. Váhu lze zakotvit také pod úly na L profilech. Nohu lze také prodloužit laťkou a tím vážit např. jen horní nástavek. Váhy jsou dvojí: S pružnou a stupnicí do + 40 kg.
Typ

Včelařská váha zadní 40 kg

Váha zadní slouží k zjištění váhy celých úlů nebo jen jednotlivých nástavků. Váhu lze zakotvit také pod úly na L profilech. Nohu lze také prodloužit laťkou a tím vážit např. jen horní nástavek. Váhy jsou dvojí: S pružnou a stupnicí do + 40 kg. Zjistěte a konejte Vaše rozhodnutí také s přihlédnutím k okamžité váze včel a jejich zásob. Hlavní výhody tohoto typu zadní váhy. Na podzim lze dokrmit všechna včelstva dostatečně na cca stejnou váhu. Na jaře lze zjistit stav zásob i zachránit nejsilnější včelstva od případné smrti hladem. V létě lze prověřit, zda-li se nějaká včelstva již vyrojila nebo byla vyloupena Nákup váhy se včelařům zaplatí především úsporou krmiva a zamezení zimních ztrát včelstev. Pružinou nastaví včelař stupnice na nulu při úlu bez včel váží se pak jen včely a zásoby.

Rychlováha včelích úlů, pro úspornější podletní krmení. Před krmením je výhodné vědět stav zásob, neboť některé mívají nad míru, jiná včelstva by mohla potkat tichá loupež a potřebují doplnit více. Dík této váze může včelař krmit jen tolik, co je zapotřebí. Tím lze ušetřit asi 20% výdajů na krmení, jakož i zimní ztráty nedolomených, zpravidla nejsilnějších včelstev. Předepětím pružiny lze přestavit stupnici (při prázdných úlech) na nulu a pak lze odečítat pouze obsahy, včely, zásoby, pyl.

Seřízení: Včelař si přistrojí jeden shodný úl jen s prázdnými soušemi a bez včel. Přestavením křídlové matice předepíná pružinu až nastaví stupnici na nulu. Při vážení ukazuje pak stupnice jen hmotnosti obsahů, tj. včel, pylu a zásob. Protože včely sedí různě,vzdálenost kyvného bodu vpředu také není pevná, jsou údaje stupnice označeny jako informativní.

Naše váha je ideálním řešením pro včelaře, kteří potřebují sledovat změny hmotnosti úlu.

Návod na seřízení váhy:
Váhu nasadíte na úl s prázdnými plásty a bez včel. Křídlovou matici vlevo předepínáme pružinu tak, aby stupnice ukazovala nulu. To nám umožní, že při vážení ostatních stejných úlu lze odečítat jen váhy zásob a včel.

V podletí:
doplníme zásoby jen do námi zvolené hmotnosti.

Po nakrmení:
Zkontrolujeme, zda některá včelstva nepotkala tichá loupež

V předjaří
zjistíme, zda nejsilnějším (nejvíce snědí) nehrozí smrt hladem.

Ve snůšce
Zjistíme, kletým třeba podstrčit další medník.

U sledovaných:
lze ověřit zda se včelstva již (ne)vyrojili

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se