Zpět na: Vše pro Langstroth

Včelí úl Langstroth

2 653,00 Kč
bez DPH: 2 192,56 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: 9000
Kompletní úl Langstroth se skládá: varroadno Langstroth (podmet 10 cm), 4 x nástavek 2/3 Langstroth a víko. Jedná se o celodřevěnou konstrukci úlu ...
Materiál na víku
Dno úlu

Včelí, nástavkový, úl Langstroth

Kompletní úl Langstroth se skládá: varroadno Langstroth (podmet 10 cm), 4 x nástavek Langstroth 2/3 a víko. Jedná se o celodřevěnou neuteplenou konstrukci úlu.

Langstroth jednoduchý a světově nejrozšířenější úlový systém. Moderní nástavkové úly mají řadu dobrých vlastností, které využívají racionálně a ekonomicky myslící včelaři.

K přednostem nástavkového úlu patří, jednoduchá, včelstvu přizpůsobená konstrukce, bezproblémové ošetřování včelstev, vysoký podmet, volné rozestavení bez dodatečných ochranných zařízení, jednoduchá a rychlá přeprava.

Konstrukce nástavkového úlu Langstroth je jednoduchá a přizpůsobená potřebám včelstva. Používání dřeva jako materiálu na stavbu úlů se za mnoho let tisíckrát osvědčilo.Plásty se vytahují nahoru. To má tu výhodu, že pro vytažení rámku musíme překonat pouze vzdálenost rovnou jeho výšce. Postavení v jedné řadě je výhodné na louce v zahradě, ale i v lese.

Ukázka Varroa dna na Langstroth.

Cedník na med - nerez - velký - dvojitý s nast. úchyty-1 Cedník na med - nerez - velký - dvojitý s nast. úchyty-2 Cedník na med - nerez - velký - dvojitý s nast. úchyty-3

Hodnocení

pondělí 27. únor 2017 13:16

Používáme takovouto konstrukci Varroa dna a není mu moc vytknout. Asi nejlepší řešení jaké jsem zatím našel a za rozumný peníz.

Vladimír Vrba

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se