Zpět na: Úl 39x24 - celodřevěný

Včelí úl 39 x 24 (M) - 2 nástavky - celodřevěný

1 956,00 Kč
bez DPH: 1 616,53 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1303
Kompletní 2 nástavkový - celodřevěný úl r.m. 39x24 sestava se skládá z: dno na pevné stanoviště, 2 x nástavek a víko. Jde o celodřevěnou konstrukci úlu ...
Materiál na víku
Dno úlu

Včelí úl - nástavkový 39 x 24 celodřevěný (nástavek na 11 rámků)


Kompletní 2 nástavkový úl - celodřevěný rámkové míry 39x24, skládá se z: dno na pevné stanoviště varroa, celozasíťované, 2 x nástavek (v rozložené variantě) a plechové víko. Jedná se o celodřevěnou konstrukci úlu. Rámková míra 39 x 24 je tradiční a nejrozšířenější rámková míra v České republice.

2 nástavkový úl je vhodný pro středně silná včelstva.


Úlová sestava má varroa celozasiťované dno na pevné stanoviště.
Včelí úl 39 x 24 (M) - 2 nástavky - celodřevěný4. Včelí úl 39 x 24 (M) - 2 nástavky - celodřevěný5. Včelí úl 39 x 24 (M) - 2 nástavky - celodřevěný5.

Rámek 39 x 24 cm je nejpoužívanější v ČR republice. Moderní nástavkové úly mají řadu dobrých vlastností, které využívají racionálně a ekonomicky myslící včelaři. Celodřevěné úly přináší ekologické včelaření. K přednostem nástavkového úlu patří, jednoduchá, včelstvu přizpůsobená konstrukce, bezproblémové ošetřování včelstev, jednoduchá a rychlá přeprava.

Dlouhodobá pozorování potvrdila, že zimní chomáč se vytváří převážně uprostřed nástavku na šířku 4 - 5 plástů. Včelstvo má na jaře po obou stranách dostatek prostoru k roztažení. Používání dřeva se za staletí tisíckrát osvědčilo.

K nástavkům doporučujeme i příslušenství v podobě postraních úchopových latí a letáku před česno. Pod obrázky si můžete vybrat zda chcete tyto doplňky nebo ne. Úchopové latě a letáky před česno můžete objednat i zvlášť jako samostatné zboží v libovolném množství.

V nástavkových úlech se plástve vytahují nahoru. To má tu výhodu, že pro vytažení rámku musíme překonat pouze vzdálenost rovnou jeho výšce. Postavení v jedné řadě je výhodné na louce v zahradě, ale i v lese.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se