Zpět na: Dezinfekce a nemoci včel

Varrox odpařovač kyseliny šťavelové 12V 150 W

3 490,00 Kč
bez DPH: 2 884,30 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: 5179
VARROX® - odpařovač. V Německu je povoleno jej používat jako odpařovač kyseliny šťavelové

VARROX® - odpařovač

Tento odpařovač slouží k odpařování libovolných těkavých látek. Pozor, tento odpařovač není v ČR povolen k léčení včel kyselinou mravenčí - používejte jej tedy pouze jako odpařovač volně prodejných těkavých látek dle svého uvážení. Jako odpařovač kyseliny mravenčí je povolen pouze v Německu, tedy jeho použití doporučujeme pouze našim německým zákazníkům.

Níže sepsaný popis je pro naše zákazníky včelařící v německu, jako odpařovač kyseliny mravenčí jej prosím používejte pouze na území německé republiky!

 

VARROX® - odpařovač na kyselinu šťavelovou. Na konci odpařovače dochází k zahřívání krystalků kyseliny, k jejich roztavení a odparu. Páry kyseliny šťavelové prostupují úlem úl a následně je vše pokryto tenkou vrstvou krystalků kyseliny šťavelové. Malé krystalky jsou velice dobře snášeny včelami, ale mají smrtící účinek na Varroa roztoče. Kyselina šťavelovou můžete zakoupit například lékárnách.

Kyselina šťavelová je umístěna na konci zařízení jenž se vkládá česnem do úlu . Doba odparu je cca 2,5 minuty. Výparník zůstává v úlu pro další 2 minuty a poté se krátce ochladí ve vodě. Léčený úl se nechá zavřený dalších 10 minut. Podle velikosti úlu jsou potřeba 1-2g dihydrátu kyseliny šťavelové. Pozor kyselina šťavelová je silná žíravina. Používejte ochrannou masku, respirátor FFP3, odolné gumové rukavice s dlouhými rukávy.

 

Doba použití je listopadu a prosinci. Důležití je aby byli včelstva bez plodu a teplota od 4 °C. Přístroj se dodává s dvěma bateriovými svorkami na 3 m dlouhém kabelu. VARROX odpařovač dosahuje vysokou účinnost 96% pouze v bezplodových včelstvech.

 

VARROX® Odpařovač se skládá z kovového ohřívače 3 m kabelu a má s 2 bateriové svorky . Výkon 150 W. Zdroj autobaterie (autobaterie , 12 V , 12 Amper , kapacita > 40 Ah).

Odpařovač je dodáván s odměrnou lžičkou .

 

Odparný konec odpařovače Varrox dosáhne teploty až do výše 400 ° C. Pozor může vypálit skvrny na místech kde se dotkne úlu. Dejte pozor nejen pokud používáte polystyrenové úly. Před použitím úl co nejlépe utěsněte.

Kyselina šťavelová dihydrát ( C2H2O4 x 2 H2O) Vyhněte se kontaktu s očima, kůží a vdechnutí par a prachu z kyseliny šťavelové. Uchovávejte kyselinu šťavelovou, mimo dosah dětí. Kyselina šťavelová je nutné skladovat v originálním obalu ( v souladu s právními předpisy) na bezpečném místě. V případě zasažení očí, okamžitě kyselinu vypláchněte vodou a stejně jako v případě požití okamžitě vyhledejte lékaře.

 Výrobce Andermatt BioV neručí za škody způsobené nesprávným používáním odpařovače.

Podložka pod balonové krmítko - nerez Podložka pod balonové krmítko - nerez Podložka pod balonové krmítko - nerez

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Varrox odpařovač kyseliny šťavelové 12V 150 WVarrox odpařovač kyseliny šťavelové 12V 150 W
3 490,00 Kč

Dostupnost: