Zpět na: Lysoň

Vařák na vosk nerez s plynovým vařičem Lysoň - menší

12 490,00 Kč
bez DPH: 10 322,31 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: W4075
Tavidlo - vařák na vosk nerez + plynový vařič. Vařák je určen k snadnému a rychlému vytavení vosku z rámků nebo ze souší použitím vodní páry jenž ...

Vařák na vosk nerezový s plynovým vařičem - menší

Menší tavidlo - vařák na vosk nerez + plynový vařič. Vařák je určen k snadnému a rychlému vytavení vosku z rámků nebo ze souší použitím vodní páry jenž je ohřívána plynovým hořákem který je součástí vařiče. Parní nerezové tavidlo na vosk se skládá se z nádrže na vodu a z koše na rámky nebo souše. Součástí je plynový vařič, který ohřívá vodu.

Rozměry celé nádoby: délka 515mm, šířka 360mm, výška 495mm. Průměr nálevky na vodu: 20mm. Rozměry koše na rámky: délka 445mm. šířka 290mm, výška 300mm.

Praktické nerezové tavidlo s plynovým topidlem.

Vařák na vosk je určen k těžbě vosku buď přímo ze starých voskových rámečků nebo ze samotných vyřezaných souší pomocí páry. Nerezový vařák se skládá z vnitřní nádoby ve které se nachází voda a koše do kterého se vkládají rámky či souše. Samostatnou součástí vařáku je plynový vařič pomocí kterého se vytváří pára zahříváním nádrže. Nerezový vařák lze použít i na kamnech či jiném ohništi za dodržení bezpečnosti.

Tavidlo není a nesmí být zateplené jinak by nedocházelo ke srážení páry ve vodu a jejímu koloběhu. Pára ohřeje vosk a košilky se sesunou ke dnu, kde je síto. Celé vyvaření trvá cca 30 až 45 minut podle intenzity topení a podle stáří díla. Do vařáku se dá vkládat i staré vyřezané voští nebo trubčina v rozumném rozsahu k celým rámkům. Nelze do vařáku vložit velké množství vyřezaných rámků, nebo´t by došlo k velmi zdlouhavému vyvařování. Vosk vytéká samovolně průběžně do vedle umístěné nádoby. V druhém do vrchu zahnutém konci je možné sledovat výšku hladiny vody ve vařáku aniž by se musel otevírat.

Provozní hodnoty:
- celková výška /včetně vařiče/ 720mm
- materiál – nerezová ocel
- napájení – propan-butan

Rozměry koše na rámečky:
- šířka – 285 mm
- délka – 440 mm
- hloubka – 300 mm
Vyvaříte naráz 8-10 rámků 39x24, 39x 27,5 nebo
39x30.

Celkové vnější rozměry nerez tavidla bez nožiček:
délka – 515 mm
šířka – 370 mm
výška – 490 mm
průměr vypouštěcího otvoru – 30 mm
průměr nalévacího otvoru vody – 20 mm,

Příslušenství:
-plynový vařič


Návod na práci s nerezovým vařičem: Naplňte vodou nádobu do úrovně výpustného otvoru. Naplňte koš rámečky nebo v kombinaci s vyřezanou souší. Zařízení přikryjte víkem. Vařič umístěte pod tavidlo tak, aby plamen zahříval celou plochu dna tavidla. Počkejte na vytvoření páry a vytečení vytaveného vosku. Tj. cca 30 až 50 minut podle barvy souší ... Po vytavení vosku vyjměte rámky, se zbytky košilek, škrabkou očistit koš od košilek a zbytků a vložit novou várku. Po vytavení vosku z vložené várky zkontrolujte hladinu vody, eventuelně doplňte. Po skončení celé akce vypněte vařič a uzavřete ventil na bombě propan -butan. Nakonec ještě za tepla vyčistěte koš včetně dírek případně i prostor pod košem od zbytků, které v něm zůstanou a připravit ho pro nové použití. Vodu také samozřejmě vylijte, aby jako sladká voda neplesnivěla.

Hodnocení

pátek 3. březen 2017 14:57

Velmi výkonný plynový vařič. Na plný výkon sice sežere dost plynu, na rychlý ohřev je to nejlepší volba. Používám pod vařáky + najde i další využití na farmě.

Vladimír Vrba

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se