Od 1.8. lze nakupovat na dotace 2024 v dotačním programu s příspěvkem 80 % vynaložených nákladů. Aktuální výkupní cena vosku až 240 Kč/kg.
UTEPLENÉ ÚLY
TENKOSTĚNNÉ ÚLY
LANGSTROTH ÚLY
PŘÍSLUŠENSTVÍ K ÚLŮM
KRMENÍ VČEL
VÝROBA RÁMKŮ
RÁMKOVÉ PŘÍŘEZY
MEZISTĚNY
OCHRANNÉ POMŮCKY
OSTATNÍ POTŘEBY A DROBNÉ NÁŘADÍ PRO PRÁCI SE VČELAMI
VŠE PRO ZÍSKÁVÁNÍ, SKLADOVÁNÍ A PRODEJ MEDU
VŠE PRO ZÍSKÁVÁNÍ A SKLADOVÁNÍ VOSKU
DEZINFEKCE A NEMOCI VČEL
ODVÍČKOVACÍ POTŘEBY
MEDOMETY
CHOV MATEK
EU DOTACE NA TECH. POMOC
AKCE A VÝPRODEJE
Co vše musí včelař udělat
Mezi úkony včelaře nepatří jen registrovat svá aktuální včelstva, zimovat je a vytáčet jejich med, patří sem také praktiky méně časté, avšak o nic méně potřebné pro chov kvalitních včelstev (například plodová zkouška, množení včelstev, spojování včelstev, jarní prohlídka, výměna matky, přesun včelstev a řešení nejrůznějších specifických problémů).
Přenášení vody do úlu
Včely do úlu nenosí pouze pyl, nektar nebo medovici. Přinášejí s sebou i velké množství vody. Zdrojem vody pro včely je dnes nejčastěji včelařská napáječka, kterou včelky začnou hledat hned při prvních výletech z úlu z jara. Bylo by ale mylné domnívat se, že o vodu se včely zajímají jen zjara. Hledají ji po celý rok a to až do konce podzimu. Potřeba vody je přitom přímo úměrná plodování včel. Včely o vodu ztrácejí zájem jen ve chvílích, kdy probíhá snůška nektaru. Ale jakmile doba nektaru přejde, jdou včely zase po napáječce.
Návštěva firmy Łysoń v Krakově

Krmení včel
Protože většina včelařů chová svá včelstva především pro jejich med, který je jim odebrán ke konci sezóny, je nutné včelám poskytnout nějaké náhradní zásoby, aby během zimního období příliš nezeslábly. Tomu říkáme zakrmení. Pak ovšem také dodáváme včelám nějaké námi vytvořené zásoby v případě, že se včelstvem nějak výrazněji manipulujeme, či pokud se ukáže, že na jaře nemá dostatek zásob. Tomu říkáme přikrmování či podněcování. I při krmení včel budeme potřebovat rozličné včelařské potřeby, od těch nejjednodušších až po moderní systémy.
Cementový med – co s ním?
Výskyt cementového (nebo také betonového a melecitózního) medu je ve včelařství značně nežádoucí. Jedná se o med z medovice s nadměrným obsahem trisacharidu melecitózy, který způsobuje přílišnou krystalizaci. Tento med je problematický zejména kvůli nemožnosti vytáčení a proto, že je nepřístupný včelám.