Zpět na: Rámky do včelích úlů a příslušenství

Plastové rámky s mezistěnou 39x24


Dostupnost: skladem
Kód zboží: 0503
Kvalitní plastové rámky od českého dodavatele na tradiční českou rámkovou míru 39 x 24 cm.

Plastové rámky r.m. 39x24

Kvalitní plastové rámky od českého dodavatele na tradiční českou rámkovou míru 39 x 24 cm. Vyzkoušejte tradiční a prověřené celoplastové rámky vyrobené pro rámkovou míru 39 x 24 cm. Konstrukce celoplastových rámků, přináší duté boční loučky typu Hoffmann, které dobře tepelně izolují a zbavují nás starostí s mezerníky. Horní a dolní loučky zajistí společně s mezinástavkovou mezerou velmi malou vzdálenost mezi včelí stavbou v horním a dolním nástavku. To je velmi výhodné pro včelstvo a i matka přes tuto mezeru při kladení přechází.

Bílý plast POLYSTZROL 489 F atestovaný pro styk s potravinami.

Plastové rámky 39 x 24 nahradí sbíjení, drátkování, vkládání a zatavování mezistěn. Jsou vyrobeny z materiálu, který je atestován pro styk s potravinami, s teplotní odolností do 70°C. Plastové rámky se nejen ve světě, ale i u nás používají mnoho let.

Plastové rámky je nutné před prvním použitím natřít voskem. Nejlépe namáčením, válečkem či nátěrem. U máčení je velká spotřeba vosku. Namáčejte do vosku o teplotě do 70°C. Při nanášení válečkem používáme váleček z nylonu. Nejnižší spotřeba vosku je při nanášení plochým štětcem. Při natírání není nutné zaplnit dna jednotlivých buněk, stačí nanést vosk na všechny hrany buněk a na hrany rámku. Včely nečiní rozdíl mezi takto připravenými mezistěnami a mezistěnami klasickými, voskovými. Včely poradí i s trubčinou. Trubčí buňky jsou pak nepravidelně rozesety. Vhodnější je nahradit některý rámek trubčím rámkem, nebo u některého rámku vyřízněte plastovou mezistěnu (cca 1 cm od okraje) a včely zde vystaví trubčinu.

Staré dílo jednoduše seříznete špachtlí a rámek je připraven k vrácení do úlu. Dna buněk včely samy urovnají a vyčistí a dílo znovu vystaví. Není nutné rámky znovu voskovat. Tuhost celoplastového rámku umožňuje vytáčení vyšší rychlostí. Zborcení díla, jaké je u voskových mezistěn dost časté, je u celoplastového rámku prakticky vyloučené. Ani molice nedokáže dílo vystavěné na plastové mezistěně úplně zničit. Záruka, že do úlu dáváte pouze svůj vosk je pro leckoho také velmi důležitá.

Pokud chcete plastové rámky desinfikovat použijte roztok hydroxidu sodného (5%) s přídavkem Sava (10%) a následným oplachem teplou vodou. Pak jsou rámky jako nové, je ale nutné je znovu navoskovat.

Výhodou je i nízká cena pokud si spočítáte práci s dřevěnými rámky, a to při několikanásobné obnově díla i s příslušným počtem mezistěn, zjistíme, že se plastové rámky opravdu vyplatí.

OD 1000 KS DALŠÍ SLEVY...

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Plastové rámky s mezistěnou 39x24Plastové rámky s mezistěnou 39x24