Zpět na: Chov matek

Izolátor včelí matky 39x24

242,00 Kč
bez DPH: 200,00 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 0537
Izolátor včelí matky pro rámky 39x24. Izolátor slouží k zabránění matce v kladení.

Izolátor včelí matky 39x24

 

Izolátor včelí matky pro rámky 39x24.

Izolátor slouží k zabránění matce v kladení. Je vyroben z polypropylenu s tepelnou odolností do 100°C. materiál má atestaci pro styk s potravinami a zdravotní nezávadnost.

Izolátor jednoduše zamezí matce v kladení a tím i zvýšené spotřebě zásob během období podzim-zima. Izolátor včelách matek je vylisovaný bez ostrých hran a tím šetrný k včelám. Má vylisované i manipulačními dvířka pro vložení matky na obou stranách.
_
Izolátor lze využít i k tlumení varroázy. Postup je jednoduchý. Koncem léta po zakladené zimní generace pak vychytíte matku a vložíme ji do izolátoru. Izolátor umístíte do plodiště poblíž plodu. Následně po vylíhnutí posledních včel tedy po 24 dnech proveďte fumigaci a zlikvidujte roztoče. Následně nechte včelstvo v klidu. V polovině listopadu je plodové hnízdo stabilizované na zimní sezení, tak zkontrolujeme zda není izolátor s matkou mimo sezení plodového hnízda a pokud tomu tak je, tak převěsíme izolátor s matkou do chomáče sezení včelstva. Začátkem března, pokud je příhodné počasí, tak matku z izolátoru vypustíme, izolátor vyjmeme z plodového hnízda.

Izolátor nahrazuje klasický rámek 39x24 a slouží k zastavení plodování včelích matek. Tvoří ho dvě části se strukturou mateří mřížky. Vyzkoušejte přirozený způsob boje s varroázou.  Slouží i k možnosti omezení rojové nálady a k zvýšení medného výnosu.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se