Zpět na: Vařáky na vosk

Inovovaný kotel na vyvařování a parafinování

33 033,00 Kč
bez DPH: 27 300,00 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: 2221
Inovovaný kotel na vyváření rámků a parafinování nástavků s nerezovou vanou. Velkokapacitní kotel na vyvařování celých rámků nebo na parafinování ...

Inovovaný kotel na vyvařování vosku a parafinování s nerezovou vanou.k

Kotel na vyváření rámků a parafinování nástavků s nerezovou vanou. Velkokapacitní kotel na vyvařování celých rámků nebo na parafinování celých nástavků. Každý kdo má větší počet včelstev jistě potřebuje efektivně vyřešit problém se zpracováním vosku a pokud navíc používáte tenkostěné úly, je parafinování též dobrou volbou. Jakmile položíte rámečky do vroucí vody, tak z nich hned krásně sjede vosk a rámečky následně vyndáte již prakticky čisté.

Nerezová vana je o rozměrech základna 618 x 497 x výška 485 mm z potravinářského nerezu 1.4301 síly 1,5mm. Topeniště je vyrobeno z ocelového plechu síly 1,5 a 2 mm. Litinový rošt, popelník, kouřovod průměr 130 mm (roury nejsou v ceně). Plameny sahají pouze do poloviny výšky nerezové vložky. Horní část vany je odizolována a opláštěná pozinkovaným plechem. Kotel je použitelný k rozváření voskového díla, které se následně zpracovává v lisech nebo odstředivkách. Nebo k rozehřívání parafínu k impregnaci tenkostěnných nástavkových úlů (provozní teplota 160 - 210 st.C.) Přikládací dvířka jsou jen jednoduchá s minimální možností regulace tahu. Na spodní části topeniště je litinový rošt a pod ním popelník. Komínová zděř má průměr 130mm. Celý kotel je kryt víkem z pozinkovaného plechu. Topeniště je opatřeno žáruvzdorným matným lakem, který získává požadované vlastnosti až po vypálení (prvním zatopení). Doporučované palivo je suché dřevo.

Kotel slouží i k rozváření voskového díla včel, případně převáření a čištění již vytěženého vosku. Objem vložky je 140 litrů. K rozváření vosku je vhodné naplnit kotel cca 90l vody. Teplota tání vosku je cca 62 st. C. Voskové dílo ponoříme i s dřevěným rámkem do vroucí vody a pomocí vhodného nástroje vytahujeme v místě intenzivního varu. Tím získáme čistý rámek i s neporušeným a čistým drátkováním. Po rozpuštění 15 – 40 souší plave na hladině dostatek směsi vosku a košilek pro další zpracování.

Tento inovovaný kotel přináší oproti lacinější verzi několika vylepšení. Větší rantl vany pro pohodlnější obsluhu. Nerezové víko pro maximální odolnost před nepříznivými vlivy. Navíc má i nerezové oplechování. Kotel je opatřen výpustným kohoutem 1". Také má praktická kolečka pro pohodlnou manipulaci.

Rozměry kotle na vyvařování rámků a parafinaci jsou:
Rozměry vnější 780 x 670 výška 900 mm.
Vana vnitřek základna 618 x 497 x výška 485 mm.
Váha kotle je cca 65 kg.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Kotel na vyvařování a parafinováníInovovaný kotel na vyvařování a parafinování
33 033,00 Kč

Dostupnost: