Zpět na: Dárky a dekorace

Ilustrované včelařství

485,00 Kč
bez DPH: 440,91 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1132
Ilustrované včelařství je velice krásně ilustrovaný a ojedinělý průvodce světem včel, který v u nás již dávno scházel. Autorem je francouz Yves Gustin jenž ...

Ilustrované včelařství - Yves Gustin


Ilustrované včelařství je velice krásně ilustrovaný a ojedinělý průvodce světem včel, který v u nás již dávno scházel. Autorem je francouz Yves Gustin jenž s humorem a s prvky komiksu popisuje svět včel. I když je průvodce ilustrovaný, je zároveň velice realisticky a popisně provází čtenáře světem včel a včelaření. V knize Ilustrované včelařství se dozvíte vše o včelách a včelařstv, od anatomie včely, přes skladbu a proměnu včelstva během roku, k popisu, jakým způsobem včely mezi sebou komunikují, o významu opylení nebo variantách krmení, až k návodům jak se stáčí med, vyrábí medovina nebo jak ochránit včely před nemocemi. Kniha Ilustrované včelařství je inspirující četbou pro každého. Začínající včelaře srozumitelným způsobem seznámí se základy včelařství a pokročilý včelař tu najde inspiraci a zajímavá fakta. Kniha je psaná formou vyprávění, tudíž je přístupná i těm nejmladším včelařům. Knihu ocení jak úplný laik, tak učitel biologie. Kniha byla odborně lektorována a přizpůsobena tuzemské praxi a předpisům.

Čtenář dostane do rukou na české poměry neobvyklou publikaci o včelařství - kreslené vyprávění v černobílém provedení. Nakladatelé jako by tím nepřímo naznačovali pokoru před tajuplným životem včel. Lidé se již tisíce let snaží poznávat a využívat způsob života včel, které tu jsou již milióny let. Kniha je inspirující pro každého: začínající včelaře seznamuje hravou formou s důležitými základy včelařství včetně vlivů včel na krajinotvorbu a ekologii obecně, pokročilý včelař by se díky ní mohl přiučit, jak nahlížet na včelařství očima zvídavého dítěte, a možná najde i inspiraci, díky které se mu podaří do této starodávné a krásné práce vtáhnout mladé členy rodiny.

Nakladatel: Baobab, G plus G, edice: Edice Kraj;
ISBN: 978-80-87060-27-8, EAN: 9788087060278
Formát: 228 stran, 300x220x30 mm, česky, Vazba: matná, vázaná, pevná a bez přebalu, ilustrace
Rok vydání: 2010, Název originálu: Apiculture illustrée, z francouzského originálu ... přeložila Marie Dudilieux

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se